2. 3. 2014 - cyklisti i turisti združenia M.A.C.O. si vyskúšali spoločnú hodinu spinningu. Viacerí zistili, že spinning nie je len monotónne krútenie pedálov, ale že i tento druh pohybu je zábavou a dá sa pri ňom príjemne stráviť voľný čas.

A čo je vlastne spinning ?

Je to skupinové cvičenie na špeciálne upravených stacionárnych bicykloch, ktoré spája predovšetkým hudba, motivácia a presne dávkovaný tréning. Spinning môže absolvovať každý človek bez ohľadu na vek a fyzickú zdatnosť. Okrem iného sa spiningová metóda považuje za jednu z najúčinnejších pohybových aktivít pri chudnutí. Pri jednej hodine sa dá spáliť 400 – 600 Kcal, čo je 12 – krát viac ako pri aerobiku.

A keď sme už pri spinningu, chcela som zistiť aj históriu tejto športovej aktivity a pomohol mi priateľ „google“, kde som sa dozvedala, že spinning program vytvoril v 80 rokoch minulého storočia diaľkový cyklista Johnatan Goldberg, známy ako „Johny G.“. Ten pri svojej príprave na preteky hľadal možnosť, ako čiastočne presunúť svoj tréningový program do miestnosti. V tej dobe ani netušil, že tým odštartuje vznik prvého indoorcyclingového programu spinning. Prvé hodiny prebiehali v jeho garáži v los Angeles, kde bol položený základný kameň tohto skupinového športu. Vďaka stúpajúcim nárokom na tréningové stroje musel byť vyvinutý odpovedajúci stacionárny bicykel. Tak bol pod vedením Johnyho G. postavený prvý funkčný spinningový bicykel – SPINNER. Sériová výroba týchto bicyklov sa začala v roku 1995 pod názvom Johnny G. SPINNER a tak sa spinning postupne dostával aj na ostatné kontinenty.

Ja viem, nič sa nevyrovná klasickej cyklistike, keď zo sedla bicykla pozorujeme svet okolo nás a prekonávame zvolené vzdialenosti, ale každý pohyb je fajn a taká príprava na novú cyklistickú sezónu nie je na škodu.