TRENČÍN


9.5.2014 – 11.5.2014

Na pozvanie cyklistických priateľov z Trenčína a okolia sme sa boli pred našou „výpravou“ na Korziku rozbicyklovať na našich slovenských cestách v okolí Trenčína.

Termín bol dohodnutý už dávnejšie, záležalo už len na tom ako vyjde počasie. Trenčania nám pripravili tri zaujímavé dni plné programu. Po príjazde a ubytovaní v peknom a novom penzióne v Trenčianskej Turnej sme začali napĺňať náš program.

9.5.2014 – cyklistická etapa v okolí Trenčína. Trasa viedla z Trenčianskej Turnej cez Trenčín – Chocholná – Adamovce – Melčice – Ivanovce – Haluzice – Dolné Sŕnie – N.Mesto n.Váhom – Beckov – Trenč. Stankovce späť do Trenč. Turnej. 72 km pohodovej jazdy cez mierne zvlnený terén, na ktorej bola možnosť vyliezť na rozhľadňu v Haluziciach alebo ochutnať tradičnú bošácku slivovicu. Zastávky v kúrii v Beckove a krčme pod gaštanom v Trenč. Stankovciach boli potrebným a príjemným spestrením.

10.5.2014 – malý okruh viedol opäť z Trenč. Turnej cez Trenčín – Kubricu – Soblahov do Trenč. Turnej. 36 km cez les (trochu do kopca) s cieľom ochutnávky gastronomických špecialít v Soblahove. Pri fľaške dobrého vínka a navarenej „kelovice“ sme potom vydržali do neskorej noci rozprávať o prežitých zážitkoch a plánoch na ďalšie zaujímavé akcie.

11.5.2014 – turistický výstup na Inovec do výšky 1042 m n/m. Od obce Trenč. Jastrabie sme vyšliapali na najvyšší kopec v okolí – Inovec. Cestou sme sa zastavili v chate pod Inovcom doplniť tekutiny a oddýchnuť si pred náročným záverečným stúpaním.

Po celý čas sme sa v kruhu našich priateľov z Trenčína a okolia cítili výborne, pripravili pre nás program, ktorý sa každému páčil. Ďakujeme.

Aj počasie, ktorého predpovede boli rôzne, nakoniec vyšlo a prispelo k úspešnej akcii.

Plní zážitkov a v presvedčení, že to nebola posledná vydarená akcia, ktorú sme spolu (M.A.C.O. – Trenčín a okolie) absolvovali, sme v poobedňajších hodinách pobalili a vydali sa na cestu domov.

Vlado

12.5.2014